Činnost družstva A za rok 2009

Zhodnocení činnosti sportovních družstev za rok 2009

V roce 2009 soutěžila pouze družstva mužů, Sportovní družstvo A ve složení:
Radek Lizna, Ondřej Špidlík, Jan Kovář, Jaroslav Staněk, Martin Kovář, Tomáš Staněk a Aleš Navrátil

a nově také občas závodilo družstvo s názvem Sudice Farma ve složení:
Lukáš Roupa, Robert Palán, Jiří Špidlík, David Lizna, Josef Líčeník, Miloš Přibyl, Martin Dufka a Aleš Malach.

Jako první soutěž sezóny 2009 byla tradiční okrsková soutěž, která se tentokrát konala v Borotíně. Zde družstvo A obsadilo krásnou 2. příčku (stejně jako vloni a předloni). Za zmínku stojí, že u disciplíny běh na 100m s překážkami patřili dva nejrychlejší časy Sudickým hasičům. Družstvo Farma skončilo celkově na 4. místě.

V polovině května se naplno rozjela VC-Blanenska, které se Sudičtí hasiči každoročně účastní. Letošní sezóna čítala 12 soutěží, z toho 10 bodovaných. Z celkového počtu 70ti bodovaných družstev, skončilo družstvo A na 14. místě konečné tabulky se ziskem 87 bodů. Průměrný počet družstev na soutěži v seriálu byl však 36 družstev. Mezi nejúspěšnější závody patřily 8. místo v Senetářově a 9. místo v Černovicích. Družstvo Farma se zúčastnilo pouze 2 soutěží VCB.
Dále se soutěžní družstva účastnila i několika mimoligových soutěží. Za zmínku stojí 5. místo družstva A ve Veselici, 3. místo v Bořitově a 2. místo na noční soutěži v Knínicích. Obě sudická družstva se také účastnila Grand Prix Hodonín na soutěži v Prušánkách, kde družstvo A obsadilo 3. místo a družstvo Farma 15. místo z celkových 29. družstev.