SDH Sudice

k navigaci

Činnost družstva A za rok 2008

Zhodnocení činnosti sportovního družstva za rok 2008

V loňském roce se zúčastňovalo hasičských soutěží pouze družstvo mužů. Družstvo žen se pro loňskou sezónu z časových důvodů nedalo do hromady.

Jako první soutěž, které se zúčastnilo družstvo mužů bylo první kolo v požárním sportu, které se konalo v Knínicích na místním fotbalovém hřišti. Z této soutěže si družstvo mužů odvezlo pohár za druhé místo jako v loni. Dále jsme měli zastoupení i v kategorii mužů starších 35 let, kde družstvo nenašlo konkurenci a obhájilo tak první místo z loňského roku.

Poté se už naplno rozběhla VCB která čítala 12 soutěží, do které se započítalo 10 bodovaných. závodů.
VCB zůstala pro loňskou sezónu otevřená i pro mimo okresní družstva a v této nabité konkurenci obsadilo družstvo 18 místo z celkově 60 bodovaných družstev se ziskem 38 bodů. Což si oproti sezóně 2007 polepšily o 7 míst.
Mezi nejpovedenější soutěže patří 5 místo v Šošůvce , 9 místo ve Velkých Opatovicích a 6 místo v Lysicích. V dalších soutěžích se družstvo umisťovalo kolem poloviny startovního pole a dále.

Družstvo se zúčastnilo i několika soutěží mimo VCB a to noční soutěže v Přívratě, kde skončilo na 14 místě z celkového počtu 58 zúčastněných družstev. Potom se zúčastnilo ještě prestižní soutěže Knínická noc, kde bezkonkurenčně obsadilo první příčku a odvezlo si tak zaslouženě pohár za vítězství, poté ještě obsadilo 8 místo na kandidátské soutěži VCB v Paměticích.